MARIE LOUISE (1855) [no]

MARIE LOUISE (norwegian bokmål)

Länkade fartyg [sv]

Description
MARIE LOUISE
ex tysk MARIE LUISE
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1855
Byggested: Elsfleth, Tyskland
Ombygging: Ombygget 1897., Forandret til skonnertbrigg
Endelig skjebne: Fredrikshald (Halden) - Ørnskiøldsvik. Ballast. Strandet 1910 10/5 ved Varberg. Drev av og strandet på Anholt 9/5, vrak, i disig vær (3 omkommet) [no]
Type of vessel
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
25/09/2018 13:49:10
25/09/2018 14:02:26
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/d086a57e-acc8-4a5e-9fb5-4d79372bc5db | RDF/XML | JSON-LD
Name
MARIE LOUISE
Norwegian bokmål

Other name
MARIE LUISE tysk

-Name
MARIE LUISE
Norwegian bokmål

-Specified
tysk
Norwegian bokmål

Description
MARIE LOUISE
ex tysk MARIE LUISE
Nasjon: Norsk
Type: Brigg
Byggeår: 1855
Byggested: Elsfleth, Tyskland
Ombygging: Ombygget 1897., Forandret til skonnertbrigg
Endelig skjebne: Fredrikshald (Halden) - Ørnskiøldsvik. Ballast. Strandet 1910 10/5 ved Varberg. Drev av og strandet på Anholt 9/5, vrak, i disig vær (3 omkommet)
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
162 brt
153 netto
Mål: 95,1 - 22,9 - 10,8
Norwegian bokmål

Type of vessel
English

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Fredrikshald (Halden) 1872-1910

Farter:

Fiskefart fra Newfoundland eller Norge, IslandØstersjøfartNordsjøfart

Skipsfører:

J. Schytte 1872-73
J. Larsen 1873-74
C. Fredriksen 1874-77
A. Andersen 1877-80
F. Gulbrandsen 1880-85
O. Børresen 1885-87
M. Børresen 1887-97
J. Billing 1897-1909
Th. Ahlquist 1909-10

Eier:

J. Schytte 1872-73
H. Tambs 1873-96
R. Stang 1896-1910 (A/S Skonnert Marie Louise)

Andre opplysninger:

Havari 1888. Kondemnert. Satt i fart igjen

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnage [sv]: 162 bruttoton [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
162
-Unit
Swedish

Tonnage [sv]: 153 nettoton [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
153
-Unit
Swedish

Lengde [no]: 95,1 fot [sv]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
95,1
Bredde [no]: 22,9 fot [sv]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
22,9
Djupgående [sv]: 10,8 fot [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
10,8
Built
1855 Elsfleth, Tyskland
1855

-Timespan
1855

--Earliest time
1855
-Dating comment
1855
Norwegian bokmål

-Place reference
Elsfleth, Tyskland

--Place (text)
Elsfleth, Tyskland
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål