AGATHE (1878) [no]

AGATHE (norwegian bokmål)

Länkade fartyg [sv]

Description
AGATHE
ex canadisk fullrigger ISMIR
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1878
Byggested: St. Maryæs Bay, Nova Scotia, Canada
Verft: J. Bingay
Endelig skjebne: 5/1 New York - Santos, harpiks, olje. Lidd havari, ank. St. Vincent, Britisk Vest-India 1903. Kondemnert 1903 /5 [no]
Type of vessel
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
25/09/2018 13:49:13
25/09/2018 14:02:22
Published
Status

URI
http://kulturnav.org/c62e4888-f8a6-482d-a75e-3390bc5d80c4 | RDF/XML | JSON-LD
Name
AGATHE
Norwegian bokmål

Other name
ISMIR (fullrigger) canadisk

-Name
ISMIR (fullrigger)
Norwegian bokmål

-Specified
canadisk
Norwegian bokmål

Description
AGATHE
ex canadisk fullrigger ISMIR
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1878
Byggested: St. Maryæs Bay, Nova Scotia, Canada
Verft: J. Bingay
Endelig skjebne: 5/1 New York - Santos, harpiks, olje. Lidd havari, ank. St. Vincent, Britisk Vest-India 1903. Kondemnert 1903 /5
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Tre
Tonnasje:
1260 brt
1217 netto
Mål: 200,0 - 36,1 - 22,7
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tønsberg 1895-1901
Kristiania 1901-03

Skipsfører:

Chr. Bjønness 1895-
Foyn -1903

Eier:

C. B. Hofgaard 1895-1903 (A/S Agathe)

Andre opplysninger:

Solgt 1903 for 320 pund

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnage [sv]: 1260 bruttoton [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
1260
-Unit
Swedish

Tonnage [sv]: 1217 nettoton [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
1217
-Unit
Swedish

Lengde [no]: 200,0 fot [sv]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
200,0
Bredde [no]: 36,1 fot [sv]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
36,1
Djupgående [sv]: 22,7 fot [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
22,7
Built
1878 St. Maryæs Bay, Nova Scotia, Canada @ J. Bingay
1878

-Timespan
1878

--Earliest time
1878
-Dating comment
1878
Norwegian bokmål

-Place reference
St. Maryæs Bay, Nova Scotia, Canada @ J. Bingay

--Place (text)
St. Maryæs Bay, Nova Scotia, Canada @ J. Bingay
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål