FREDEN (1887) [no]

FREDEN (norwegian bokmål)

Länkade fartyg [sv]

Description
FREDEN
ex britisk DUCHALBURN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1887
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Barclay, Cush & Co.
Endelig skjebne: Forandret til norsk VESTFJELD 1916 [no]
Type of vessel
License
Public Domain Dedication (CC0) applies to the information on this page
Last changed
25/09/2018 13:49:09
25/09/2018 14:02:24
Published
Status

URI
http://dev.kulturnav.org/7396315d-7a3a-4912-b8f0-6adfdf3f3e4b | RDF/XML | JSON-LD
Name
FREDEN
Norwegian bokmål

Other name
DUCHALBURN britisk

-Name
DUCHALBURN
Norwegian bokmål

-Specified
britisk
Norwegian bokmål
Description
FREDEN
ex britisk DUCHALBURN
Nasjon: Norsk
Type: Bark
Byggeår: 1887
Byggested: Glasgow, Skottland
Verft: Barclay, Cush & Co.
Endelig skjebne: Forandret til norsk VESTFJELD 1916
Norwegian bokmål

Technical description
Materiale: Jern/stål
Rigg: 4-master
Tonnasje:
2085 brt
1920 netto
Mål: 287,0 - 42,5 - 24,0
Norwegian bokmål

Type of vessel

Norwegian bokmål

Swedish

History

Hjemsted:

Tvedestrand 1908-16

Farter:

Har rundet Kapp Horn

Skipsfører:

P. Araldsen 1908-15
P. Gunnersen 1915-16

Eier:

Alex. Bech & Co. 1908ø16 (A/S Freden)

Andre opplysninger:

Siste oversjøiske reise 1916: 10/8 London - Buenos Aires

Tilleggsopplysninger:

Odd. L. Loennechen (mannskap)

Norwegian bokmål

Measurement
Tonnage [sv]: 2085 bruttoton [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
2085
-Unit
Swedish
Tonnage [sv]: 1920 nettoton [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
1920
-Unit
Swedish
Lengde [no]: 287,0 fot [sv]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
287,0
Bredde [no]: 42,5 fot [sv]

-Measurement type
Norwegian bokmål

Swedish

-Value
42,5
Djupgående [sv]: 24,0 fot [sv]

-Measurement type
Swedish

-Value
24,0
Built
1887 Glasgow, Skottland @ Barclay, Cush & Co.
1887

-Timespan
1887

--Earliest time
1887
-Dating comment
1887
Norwegian bokmål

-Place reference
Glasgow, Skottland @ Barclay, Cush & Co.
--Place (text)
Glasgow, Skottland @ Barclay, Cush & Co.
Norwegian bokmål
Reference
Malmstein-registeret
Norwegian bokmål

DigitaltMuseum
021176793343

-Id
021176793343
-System
DigitaltMuseum
Editorial note
Informasjon konvertert fra Petter Malmsteins seilskipsregister 28.10.2016.
Norwegian bokmål